Table Lamps Hammered Brass
Quality:
Very good - slight wear, commensurate with age
A set of vintage table lamps by Louis Drimmer, France 1970s. The lamps are made of brass and are in excellent condition, complete with their original lampshades. Sold as a pair only.
This item shows wear and tear commensurate with age. Please check carefully our pictures as they are part of the description.
| Product number: | K202401XXX-550 |
|---|---|
| Width | 160 mm |
| Height | 580 mm |
| Length: | 160 mm |
| Manufacturer: | Louis Drimmer |
| Designer / creator: | Unknown |
| Period of time: | 1970 - 1979 |
|---|---|
| Destination of origin: | France |
| Quantity: | 1 |
| Material: | Brass |
| Color: | Gold |