Handcrafted Sculpture
Quality:
Average - visible wear & tear commensurate with age
A handcrafted granite sculpture in brutalist style, signed "Chr. °06". Slightly damaged on the corner (see pictures).
No longer available
| Product number: | V202309057-173 |
|---|---|
| Width | 210 mm |
| Height | 330 mm |
| Length: | 270 mm |
| Manufacturer: | Unknown |
| Designer / creator: | Unknown |
| Period of time: | 1980 - 1989 |
|---|---|
| Destination of origin: | Unknown |
| Quantity: | 1 |
| Material: | Natural stone |
| Color: | Beige, Brown , Grey |