Glass Candle Holder
Quality:
Good - visible, slight wear, commensurate with age
A vintage glass candle holder by Uno Westerberg for Pukeberg Sweden from the 1970's
| Product number: | K2023XXX-97 |
|---|---|
| Width | 200 mm |
| Height | 30 mm |
| Length: | 200 mm |
| Manufacturer: | Pukeberg Sweden |
| Designer / creator: | Uno Westerberg |
|---|---|
| Period of time: | 1970 - 1979 |
| Destination of origin: | Sweden |
| Quantity: | 1 |
| Material: | Glass |